Samos Turları

<<< <<< Eşsiz Promosyon, Kaçırılmaz Fırsat! >>> >>>

 

 ''Şarabı Kadar Tatlı Bir Ada’'

 

 * * * SAMOS (SİSAM) ADASI * * *

 

'Adalara FMA TRAVEL ile Gidilir' 

 

 Başkent’te Konaklama Ayrıcalığı


 Denize Sıfır SAMOS HOTEL’de Konaklama


 İki Gün İçin İki Ayrı Ada Turu


 İzmir’den Kuşadası’na Ulaşım


 Kuşadası’ndan Daha Hızlı ve Güvenli Feribot Hizmeti Dahil

 

(2 Gün - 1 Gece)

 

...

 

1.GÜN: KUZEY SAMOS TURU: BAŞKENT VATHI – ŞARAP MÜZESİ – GAGOU BEACH

CUMARTESİ

Sabah 06.00`de Mavişehir Egepark önü, 06.10’de Bostanlı İskelesi, 06.20’da Karşıyaka Anıtı, 06.30’da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 06.40`da Sabancı Kültür Merkezi, 06.50`de Göztepe İskelesi, 07.00`de Üçkuyular Shell önü sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Samos ( Sisam )’a gitmek için yola çıkıyoruz. Kuşadası deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Ege Denizi’nin en güzel plajlarına sahip, bağları ve ormanları ile ünlü, Pisagor’un memleketi Samos’a vardığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve başkent Vathi’nin güzel kordon boyunda denize sıfır otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından rehberimiz eşliğinde başkentte tura çıkıyoruz. Bu esnada Katolik Kilisesi’ni, Metropolitlik Kilisesi’ni, Arslan Heykeli’ni ve Pisagor Meydanı’nı yakından tanıyoruz. Daha sonra Vathi’de rehberimizin verdiği serbest zamanda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından eski bir şarap fabrikasına uğruyor ve günümüzde şarap müzesi olan bu tesiste Samos şaraplarının tadına bakıyor ve alış veriş yapma şansı yakalıyoruz. Öğleden sonra arzu eden konuklarımızla başkent yakınlarındaki bir plaja giderek Samos denizinde yüzmenin keyfini çıkarıyoruz. Gün sonunda otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam 21.00’de arzu eden konuklarımızla Taverna Gecesi’ne katılmak için otelimizin lobisinde buluşuyor ve yörenin güzel bir tavernasına gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi Yunan müziği eşliğinde alıyor ve Samos gecelerinin tadını çıkarıyoruz. 

 

2.GÜN: VATHI – TIMIOS STAVROS MANASTIRI – PYHTAGORIO – KOKKARI – AIDONIA

PAZAR

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra rehberimiz eşliğinde adanın Güney Samos Turu için otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. İlk olarak Samos`un en görkemli manastırlarından biri olan  Timios Stavros Manastırı`na gidiyoruz. Manastırın yeşil doğasını ve eşsiz mimarisini yakından tanıyoruz. Öğle saatlerinde Pisagor (Pythagoras)’un doğum yeri olan Pythagorio’ya gidiyoruz. Birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu beldede antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Öğle saatlerinde güzel bir sahil restoranında öğle yemeğimizi almak ve deniz keyfi yapmak için adanın en güzel sahiline sahip Kokkari’ye gidiyoruz. Burada deniz kıyısında Samos mutfağının eşsiz tatları ile öğle yemeğimizi alıyor ve Samos’un turkuaz sularında yüzmenin keyfini çıkarıyoruz. Gün sonunda doğanın kucağında bülbül sesleri eşliğinde frapelerimizi içmek için Manolates Köyü eteklerindeki Aidonia’da kısa bir mola veriyoruz. Gün biterken eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos’a veda ederek İzmir’e doğru denizden ve karadan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır...

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< BAŞKENT VATHI’DE DENİZE SIFIR SAMOS HOTEL'DE 1 GECE KONAKLAMA

< KUŞADASI - SAMOS - KUŞADASI HIZLI VE KISA FERİBOT ULAŞIMI

< İZMİR – KUŞADASI – İZMİR KARA ULAŞIMI

< KUZEY SAMOS TURU ( BAŞKENT VATHI TURU – CUMARTESİ )

< GÜNEY SAMOS TURU ( PYTHAGORIO TURU – PAZAR )

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE, ÖREN YERİ, BEACH ve ŞARAP MÜZESİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< GAGOU BEACH TAKSİ ÜCRETİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

< VİZE ÜCRETİ ( 120 EURO ) ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN 10 EURO SUR-PRIM ALINACAKTIR.

 

SAMOS KÜLTÜR ve EĞLENCE PAKETİ 

< CANLI MÜZİKLİ – LİMİTSİZ İÇKİLİ – BALIK ve DENİZ ÜRÜNLERİ MENÜLÜ YUNAN TAVERNASINDA AKŞAM YEMEĞİ ( 30 EURO )

 

 

 

*** SADECE 99 € ***