Büyük SAMOS (SİSAM) ADASI ''Hafta İçi Özel'' 4 Gün - 3 Gece

Büyük SAMOS (SİSAM) ADASI ''Hafta İçi Özel'' 4 Gün - 3 Gece

SAMOS (SİSAM) ADASI TURU

Konaklama : MEDUSA ve 4* SAMOS CITY HOTEL'DE KONAKLAMA

Tur Süresi : 3 Gece 4 Gün

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 269€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- BAŞTAN SONA BÜYÜK SAMOS TURU -

SAMOS (SİSAM) ADASI

 

21 - 24 Temmuz | 28 - 31 Temmuz | 04 - 07 Ağustos |11 - 14 Ağustos | 18 - 21 Ağustos | 25 - 28 Ağustos (4 Gün - 3 Gece)


 ✅   YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ 

  ✅   BAŞKENT VATHI'DE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE...   

...

 

 Not:  Konaklanılan oteller otobüs yoluna uygun olmayan güzergahta bulunduğu için tüm otel transferleri 


 yolcuların kendisi tarafından sağlanacaktır. Rehberlerimiz tarafından ise gerekli yol gösterme ve bilgiledirme 


 yapılacaktır, bunun dışında acente çalışanlarına baskı yapılmamasını önemle rica ederiz. 


 

1. GÜN: 

BAŞKENT VATHI KENT TURU ve KUZEY SAMOS TURU: PISAGOR MEYDANI – ARSLAN HEYKELİ (BAĞIMSIZLIK HEYKELİ) – SANTA MARIA KATOLİK KİLİSESİ - SAMOS HALK KÜTÜPHANESİ – YUNANİSTAN ULUSAL BANKASI - SOFOULI MEYDANI - KARLOVASI – POTAMI PLAJI – AIDONIA – AVLAKIA – AGIOS KONSTANTINOS - KOKKARI SAHİLİ     

Sabah saat 07.15’de Seferihisar Teos Limanı’nda pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saat süren keyifli bir deniz yolculuğuna başlıyoruz. At nalı şeklinde bir körfezin etrafında kurulu başkent Vathi’ye ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve otobüsümüze binerek birçok anıtsal binaya ev sahipliği yapan başkent Vathi'yi keşfe çıkıyoruz. Vathi’de ilk olarak Sofouli adını taşıyan kordon boyundaki yapılarını görüyoruz. Bunlardan ilki Santa Maria isimli adadaki tek Katolik Kilisesi oluyor. Daha sonra Neoklasik stildeki binalarda hizmet veren Samos Adliyesi’ni ve koleksiyonunda 16. yüzyıla ait kitaplar dahi bulunan Samos Halk Kütüphanesi’ni, Vathi’nin kalbinde yer alan Pythagora Meydanı’nı, meydan’da yer alan bağımsızlık simgesi mermer Arslan Heykeli‘ni, Neoklasik mimarinin tüm güzelliklerini yaşatan Yunanistan Ulusal Bankası’nı, meydanda üç dönem Yunanistan başbakanlığı yapan ve Samos arkeolojisine de yoğun emek veren Themistokles Sofoulis’in heykelini panoramik olarak görüyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonra adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü beldesi olan Karlovasi`ye doğru yola çıkıyoruz. Adanın kuzeyinde ve sahil boyunca yaptığımız bu keyifli yolculuğun ardından ilk olarak doğanın kucağında, bülbül sesleri eşliğinde keyif kahvelerimizi içmek için Aidonia’ya uğruyoruz. Yakınlardaki Kakorema Deresi’nin suları ile yeşillenen anıtsal çınar ağaçları gölgesinde geçirdiğimiz keyifli anların ardından adanın ticaret ve eğitim merkezi sayılan Karlovasi`ye doğru gezimize devam ediyoruz. Bu esnada yolumuz üzerinde yer alan Agios Konstantinos ve Avlakia gibi yerleşimleri görüyoruz. Karlovasi’ye ulaştığımızda Aya Nikolas Kilisesi`nin terasından Samos’un en güzel plajlarından biri olan Potami Plajı`nın eşsiz manzarasını izliyoruz. Öğleden sonra Kokkari`de deniz kıyısında Samos mutfağının eşsiz tatları ile öğle yemeğimizi almak için yolculuğumuza devam ediyoruz. Tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos`dan izler taşıyan Kokkari`de öğle yemeğimizi güzel bir sahil restoranında alıyor ve Kokkari Sahili’nde yüzme keyfi yaşıyoruz. Keyifle geçen günün ardından Vathi’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyor ve otellerimize yerleşiyoruz. 

 

2. GÜN: 

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltımızın ardından Samos’un çarşısında alışverişlerimizi tamamlamak ve masmavi sularının tadını çıkarmak için serbest zamanımızda dilediğimiz gibi gezme şansı yakalıyoruz.


3. GÜN:

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltımızın ardından Samos’un çarşısında alışverişlerimizi tamamlamak ve masmavi sularının tadını çıkarmak için serbest zamanımızda dilediğimiz gibi gezme şansı yakalıyoruz.


4. GÜN / GÜNEY SAMOS TURU: KOUMARADAIOI KÖYÜ  – ADALET KUPASI ATÖLYESİ – PYTHAGORIO SAHİLİ – LOGOTHETIS KALESİ – MEGALI PANAGIA MANASTIRI 

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltımızın ardından kızılçam ve dağ çilekleri bezeli bir dağ köyü olan Koumaradaioi`ye doğru gezimize başlıyoruz. Adanın bu yemyeşil köyünde Samos’un ünlü Pisagor kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı "adalet kupası" olan bu matematiksel kupayı yakından tanıyoruz. Keyifle geçen anların ardından muhteşem bir manzaraya sahip ve Samos`un en otantik yapılarından biri olan Megali Panagia Manastırı`na gidiyoruz. Manastırı keyifle gezerken hem mistik bir yolculuğa çıkıyor hem de manastırın yeşil doğasını ve eşsiz mimarisini yakından tanıyoruz. Daha sonra Ege Denizi’nin en güzel plajlarına sahip, ünlü matematikçi Pisagor`un memleketi Pythagorio’ya doğru gezimize devam ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında 12 Ion kentinden biri olan Antik Samos’a ait arkeolojik eserleri, Eupalinos Tüneli ve Lykourgos Logothetis Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Pythagorio Sahili’nde öğle yemeğimiz için güzel bir sahil restoranına konuk oluyoruz. Yemek molası esnasında dileyen misafirlerimiz denizin ve güneşin tadını çıkararak Pythagorio’nun tertemiz sularında doyasıya yüzebilir. Pythagorio’da geçen keyifli anların ardından Vathi’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Vathi’ye ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve iki güzel günün ardından feribotumuzda yerlerimizi alarak eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos’a veda ederek Seferihisar ve İzmir’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


Tur başlangıç ve bitiş yeri Samos Vathi Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


2000’li yılların başından itibaren Samos da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

''Bazı istisnai tur programları haricindeki gezilere, otellerde kahvaltı hizmetinin tamamlanmasının ardından saat 10.00 - 11.00 aralığında başlanılır ve en geç saat 17.00 – 18.00 aralığında geziler tamamlanarak otellere giriş yapılır. Misafirlerimizin bu saatlere riayet etmesini ve daha erken ya da daha geç hareket edilmesine dair acente çalışanlarına baskı yapmamasını önemle rica ederiz.''

 

 

* Pasaportunda KKTC Mührü Olanlar Yunanistan’a Giriş Yapamazlar!  

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< BAŞKENT VATHI’DE MEDUSA ve 4* SAMOS CITY HOTEL’DE  3 GECE

   ODA+KAHVALTI KONAKLAMA

< SEFERİHİSAR - SAMOS - SEFERİHİSAR HIZLI KATAMARAN ULAŞIMI

< GÜNEY ADA TURU ( KOUMARADAIOI KÖYÜ  – PYTHAGORIO SAHİLİ

   MEGALI PANAGIA MANASTIRI )

< KUZEY ADA TURU ( KARLOVASI – POTAMI PLAJI – AIDONIA

   AVLAKIA - KOKKARI SAHİLİ )

< YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

< 1 AKŞAM YUNAN TAVERNASINDA CANLI MÜZİKLİ AKŞAM YEMEĞİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

< LİMAN ve OTEL VERGİLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

< 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARIN SİGORTALARINDA UYGULANAN

  SUR-PRIM ÜCRETİ

< İZMİR – SEFERİHİSAR – İZMİR KARAYOLU ULAŞIMI (20 €)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

07.15’de Seferihisar Teos Limanı